انهدام باند جعل پیامک قضایی

image

با اعلام سرهنگ رامین پاشایی یک باند سه نفره که اقدام به ارسال پیامک های جعلی با عنوان ابلاغیه شکوایه قضائی منهدم شدند در شرح این خبر سرهنگ پاشایی اظهار نمود : اعضای این باند سه نفره با ترفند ارسال پیامکهای جعلی ابلاغیات قضائی در پوشش سامانه ثنا قوه‌قضائیه حاوی لینک بد افزار از کاربران درخواست می‌کرد که نرم‌افزار جعلی عدالت ایران را برای اطلاع از ابلاغیات قضائی بر روی گوشی تلفن‌همراه خود نصب کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا در ادامه بیان نمود : این افراد پس از انجام این فرآیند و به دست آوردن دسترسی غیر مجاز به گوشی تلفن‌همراه قربانی و از طریق به دست آوردن اطلاعات کارت بانک فریب‌خوردگان نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنها اقدام می‌کردند.

سرهنگ پاشایی در ادامه گفت : پس از اقدامات تخصصی کارشناسان پلیس فتا در استان زنجان متهمان مورد شناسایی قرار گرفتند و ضمن هماهنگی با مقام قضائی در محل سکونت خود دستگیر شدند.

این مقام نظامی اذعان کرد :تجزیه و تحلیل نحوه ارتکاب جرایم حوزه اسکیمر و پیامکهای جعلی مبین این قضیه است که مجرمان عمدتاً با سوءاستفاده از شرایط عمومی کشور در ایام تعطیلات آخر هفته یا سایر مناسبتهای خاص که دارای تعطیلات عمومی چند روزه است، دست به اینگونه جرایم می‌زنند.

سرهنگ پاشایی نسبت به هموطنان اعلام داشت که در صورت مشاهده اینگونه پیامک ها فریب این کلاهبرداری ها را نخورند و در ادامه افزود : هموطنان همواره آگاه باشند که سازمانها و نهادهای خصوصی و دولتی عمدتاً از شماره تلفنهای پوششی موسوم به " number mask"  برای اطلاع‌رسانی و ابلاغیات استفاده می‌کنند و به هیچ عنوان از شماره تلفنهای شخصی استفاده نمی‌کنند.

پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا اعلام کرد : هموطنان در صورت مواجه با اینگونه پیامکهای جعلی ضمن بی‌توجهی به محتوای پیامک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir یا شماره تلفن 096380 برای رسیدگی سریعتر اطلاع دهند.