خدام رضوی زندگی را به دو محکوم به قصاص بازگرداندند

image

رئیس کل دادگستری استان گلستان حیدر آسیابی خبر از رضایت اولیای دم مقتولین نسبت به دو محکوم به قصاص در این استان داد.

وی در گفت و گو با جمعی از خبرنگاران با اشاره نمودن به اینکه تلاش ما برای صلح و سازش و کاهش پرونده های دادگستری در مجتمع های شورای حل اختلاف در سالهای اخیر با توفیقات بسیاری همراه گردیده گفت: ۴۰ درصد پرونده های ورودی به شوراهای حل اختلاف ما در سال گذشته با سازش رو به رو شده است.

همچنین ایشان با اشاره به اینکه یکی از مسائلی که در مجتمع های شوراهای حل اختلاف و با ریش سفیدی و بزرگ منشی موجب خشنودی می شود کمک به گرفتن رضایت در پرونده هایی می‌باشدکه موجب بازگشت  افراد به زندگی می‌شود،بیان نمود : در روزهای اخیر و همزمان با ایام الله دهه فجر فرصت زندگی دوباره برای دو محکوم به قصاص در گلستان با اخذ رضایت از اولیای دم و بخشش از سوی این عزیزان فراهم شد.

آسیابی افزود: محکومان به قصاص دو جوان 27 و 25 ساله هستند که 5 سال پیش به سبب ناتوانی در کنترل خشم هنگام درگیری مرتکب قتل شدند.

همچنین وی با تاکید نمودن بر اینکه حکم قصاص این افراد در مرحله اجرا بود که پرونده به شعبه شورای حل اختلاف زندان گرگان ارجاع گردید، اظهار نمود: طی شش ماه چندین نشست با اولیای دم برگزار شد و در آخرین نشست که با همراهی و پا درمیانی خدام رضوی همراه بود، اولیای دم به حرمت امام مهربانی ها امام رضا علیه السلام از حق شرعی و قانونی خود گذشته و رضایت دادند.

حیدرآسیابی در پایان گفت: با اشاره به اینکه با بخشش این دو نفر تعداد کسانی که از ابتدای امسال تاکنون با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف، فرصت زندگی دوباره پیدا کرده اند به ۱۸ تَن رسید.