دهشیری : اصلاح قانون استفاده از سلاح و حمل آن باید به دور از حواشی و جریان سازی ها باشد

image

آقای غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد، با اشاره نمودن به حواشی پیش آمده در خصوص شهادت مأمور وظیفه نیروی انتظامی در شیراز، اظهار نمود: قانون حمل و استفاده از سلاح باید به دور از جریان‌سازی و هیجانات اصلاح شود.

همچنین وی در نشست با کمیته راهبردی قضائی و انتظامی استان یزد گفت: عزت و اقتدار ناجا برای دستگاه قضا مهم بوده و قانون نیز حامی پلیسی است که در راه تأمین امنیت و آرامش مردم با التزام به قوانین و مقررات در صحنه حاضر می‌شود.

دهشیری ضمن اشاره به شهادت مظلومانه شهید علی اکبر رنجبر در شهر شیراز گفت : خون‌هایی که مظلومانه و غریبانه از این مجموعه ریخته می‌شود قطعا موجب تحولات بنیادین به نفع ساختار و اقتدار نیروی انتظامی به ویژه در حوزه مقابله با مُخلان امنیت و آرامش جامعه خواهد بود.

ایشان تصریح نمود: این حادثه در بین مسئولان و عامه مردم جریانی را در فضای مجازی در قالب حمایت از نیروی انتظامی مقتدر و هم در خصوص غریبی و مظلومیت نیروهای ناجا ایجاد کرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد با اذعان به اینکه شهادت در دستگاه نیروی انتظامی موضوع تازه ای نیست گفت: اما آن چیزی که شهادت این مامور ناجا را برجسته کرد نجابت و مظلومیت آن شهید بود که بازخورد بسیار مثبتی را در جامعه به همراه داشت.

همچنین دهشیری درباره برخی موضوعات بیان شده طی روز های گذشته در خصوص قانون حمل و بکارگیری سلاح اظهار نمود: اصلاح و وضع قانون حمل سلاح توسط نیروی انتظامی در آینده نزدیک به دور از هیجانات و جریان سازی‌ها با حفظ جایگاه نیروی انتظامی و هم رعایت حق مردم صورت می‌پذیرد؛ هر چند ظرفیت قانون برای حفظ اقتدار پلیس کافی است.

غلامعلی دهشیری در ادامه گفت : آیین دادرسی خاصی باید مانند رویه مرسوم در سایر کشورها برای برخورد با اراذل و اوباش و افرادی که امنیت و آرامش مردم را تهدید می‌کنند، پیش بینی گردد.

رئیس کل دادگستری استان یزد ضمن اشاره به سیاست دستگاه قضا در خصوص حبس زدایی در پایان گفت : با توجه به آسیب‌های اجتماعی و لزوم تقویت سرمایه اجتماعی، حبس برای متهمانی است که مخل نظم و امنیت مردم هستند.