رئیس سازمان زندان‌ها: هدف اصلی ما اصلاح و تربیت زندانیان و مهمترین بستر آن اشتغال است

image

در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندان‌های استان تهران آقای غلامعلی محمدی تأکید نمود: مهمترین هدف ما اصلاح و تربیت زندانیان و مهمترین بستر آن نیز اشتغال است چرا که معتقدم بیکاری در زندان‌ها را باید به حداقل ممکن رساند تا این مأموریت را تحقق بخشیم.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور،رئیس سازمان زندان‌ها، غلامعلی محمدی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل زندان‌های استان تهران که عصر روز گذشته سه شنبه ۱۹ بهمن ماه برگزار شد برگزار شد، ضمن بزرگداشت ایام الله دهه فجر بیان نمود : این ایام یادآور فداکاری‌ها و ایثارگری‌های مردم عزیزمان در سال ۵۷ تحت هدایت رهبرکبیر انقلاب اسلامی است که همواره قدردان آن روزها هستیم.

تقدیر از چهره‌ای علمی با حسن‌شهرت در حوزه زندانبانی

محمدی در این مراسم با تقدیر از دوران مدیریت علی رستمی در اداره‌کل زندان‌های استان تهران و معارفه وی بعنوان مدیرکل دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان زندان‌ها بیان داشت: از رستمی همواره به‌عنوان چهره علمی با حسن شهرت و نیز با کارنامه‌ای خوب در زندان‌های استان تهران یاد خواهد شد که امیدوارم در سنگر جدید نیز بیش از پیش بدرخشند.

وی در این‌ مراسم ضمن معارفه حشمت‌الله حیات‌الغیب در سمت مدیرکل زندان‌های استان تهران خاطر نشان نمود : امروز شاهد معارفه یکی از مدیران با تجربه‌ای هستیم که کارنامه‌ای بسیار روشن و درخشان در حوزه‌های مدیریتی در سازمان داشته‌اند. خدمات ایشان را در استان‌های یزد، فارس و تهران ازیاد نمی‌بریم و همچنان انتظار داریم با تلاش دوچندان، منشا تحولات در زندان‌های استان تهران باشند.

غلامعلی محمدی همچنین در خصوص زندان های تهران این زندان‌ها را پیشانی سازمان زندان‌ها دانست و گفت: باید به مسائل و مشکلات زندان‌های استان تهران بصورت ویژه نگاه کرد. پس انتظار داریم در دوره مدیریتی جدید نیز مثل گذشته، با رویکرد علمی خدمات ارزشمندی را به مددجویان و خانواده‌های‌شان شاهد باشیم.

تأکید مجدد بر رونق اشتغال در زندان‌ها

وی با اشاره نمودن به جمعیت کیفری زندان‌های تهران و مشکلات آن گفت: امروز در حوزه جمعیت کیفری زندان‌ها با تورم مواجه هستیم؛ بنابراین لازم است در تعامل با دستگاه قضا به روندی رو به رشد در کاهش ورودی به زندان‌ها برسیم. این از خواسته‌های ما از مدیریت زندان‌های استان تهران است.

وی همچنین تصریح کرد: لازم است با بکارگیری تمام ظرفیت‌ها، توسعه اشتغال در زندان‌های استان تهران متحول شود. ضمن اینکه در برنامه‌ها و سیاست‌های پیش‌رو بارها تأکید کرده‌ام که مهمترین هدف ما اصلاح و تربیت زندانیان و مهمترین بستر آن نیز اشتغال است چرا که معتقدم بیکاری در زندان‌ها را باید به حداقل ممکن رساند تا این مأموریت را تحقق بخشیم.

محمدی در آخر صحبت های خود تاکید نمود: امیدوارم با تجربه مدیریتی آقای حیات الغیب و تعامل هرچه بیشتر با سایر دستگاه‌های استانی بتوان نسبت به جذب اعتبارات استان اقدام کرد و به مسائل فنی ازجمله زیرساخت‌های انفورماتیک و توسعه سامانه‌های الکترونیک رسیدگی جدی‌تری شود.