علی لندی قهرمان ایذه ای آسمانی شد. رهبر معظم انقلاب و رئیس دستگاه قضا طی پیام هایی تسلیت گفتند

image

۱۸ شهریور ماه امسال بود که علی لندی نوجوان ۱۵ ساله قهرمان به منزل "خاله"خود رفت که بعد از مدت کوتاهی متوجه فریاد هایی میشود که با مراجعه به آپارتمان مجاور متوجه میشود که در آتش سوزی پیرزن۸۰ ساله به همراه دخترش در آتش که دلیل این آتش سوزی شعله ور شدن کپسول پیک نیک بوده گرفتار شده اند در این شرایط علی ۱۵ ساله وارد منزل شد و در حین اینکه سعی داشت کپسول را از بالکن بیرون بیندازد ولی حفاظ بالکن مانع انجام این کار شدو موج زیاد گاز و شعله باعث سوختگی شدید او شد در این حین که پسر خاله و دختر خاله علی وحشت کرده بودند سعی می کردند آتش را خاموش کنند اما خیلی مثمرثر نبود تا اینکه همسایه های بیشتری به کمک آمدند.

دقایقی بعد از وقوع این حادثه ، این نوجوان‌ ۱۵ ساله فداکار به بیمارستان منتقل شد و مشخص شد که دچار 91 درصد سوختگی درجه سه بخصوص از ناحیه پا شده است.

بعد از گذشت مدتی کوتاه حال علی لندی روبه وخامت بود که پدرش با هزینه شخصی با آمبولانس او را به بیمارستان مجهزی در اصفهان برد که مسئولین بیمارستان از پذیرش او امتنا می کنند.

که با اصرار و التماس خانواده وی پذیرش صورت میگرد و پزشکان به خانواده علی می گویند اگر وضعیت وی به این شکل پیشروی کند باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

بعد از اینکه این ماجرا در فضای مجازی منتشر و رسانه ای میشود، احمد وحیدی «وزیر کشور» طی تماسی با استاندار اصفهان به او ماموریت می دهد وضعیت درمانی علی را پیگیری و گزارش کند

همچنین بنا به درخواست وزیر ، استاندار خوزستان مامور می شود تمام هزینه های درمانی وی را از طرف استانداری پرداخت کند.

پزشکان بیمارستان اصفهان که انتظار داشتند سوختگی ها کمتر بشود به یکباره با بالا و پایین رفتن اکسیژن خونش مواجه می شود و در حالی که سطح هوشیاری اش بهتر شده بود اما به یکباره همه چیز تغییر می کند و متاسفانه به دلیل عفونت ناشی از سوختگی در نهایت ساعت ۱ شب روز جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ این قهرمان و فداکار ملی بخاطر ایست قلبی ، آسمانی شد.

در تماسی از دفتر رهبر انقلاب اسلامی با خانواده علی لندی نوجوان غیور ایذه‌ای، مراتب تسلیت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ابلاغ، و با این خانوادهداغدیده همدردی شد.

متن پیام حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه در پی درگذشت علی لندی، نوجوان فداکار ایذه‌ای به این شرح است:

درگذشت زنده‌یاد 'علی لندی' نوجوان فداکار ایذه‌ای که برای نجات‌ دو بانوی محصور در آتش از جان شیرین خود گذشت، موجب تألم و تأثر گردید. اقدام غیرتمندانه‌ این نوجوان فداکار نمایانگر روحیه‌ شجاعت‌ و فتوت‌ فرزندان این سرزمین است‌ و قطعاً ایثار و ازخودگذشتگی‌ او در یادها‌ و خاطره‌ها باقی خواهد ماند‌.

فقدان این عزیز را به خانواده محترم تسلیت و براى بازماندگان از خداى بزرگ صبر و اجر مسألت دارم.